• TEK TUŞ İLE HOTEL İŞLETMECİLİĞİ VE YÖNETİM KONTROLÜ.

 • HOTEL PROGRAMI İLE YANLIŞ HESAP DEVRİNE SON.

Kimlik Bildirimi

Emniyet Genel Müdürlüğü / Giykimbil (AKBS) ve Jandarma Genel Komutanlığı / Kimlik Bildirim Sistemi (KBS)
Eklenenler T.C. kimlik no kayıt kontrolü eklendi Kullanımı ;

Uyruğu T.C. olanlar için tc kontrol renk uyarısı yapıldı:


sayfada eğer girilen TC no doğru ise alt renk yeşil yanlış ise alt renk kırmızı olur.

Ayrıca il ve ilçe kodları atıldı Uyruğu TC olan kayıtların İl ve İlçe bilgisi listeden seçilr. Yabancı uyrukların il ve ilçe bilgileri yazarak girilir .

KONAKLAMA GİRİŞ İŞLEMLERİ ;

 • Otele Yeni Gelen Misafir Giriş İşlemleri; Otele girş yapan misafirlerin misafir bilgileri yazılır. Kursörün bulunduğu alan sarı renkle belirtilir. Bir sonraki alana Tab / Enter tuşu ile geçilir,bir önceki alan(GERİ ) Shift+Tab tuşu ile geçilir.
 • Misafir seç : Otelde daha önce konaklayan misafir bilgileri adı soyadı alanı (Örneğin SOYADI DENİZ olan bir misafir D yazıp entere basınca D harfi ile başlayan misafirlerin listesi açılır, (misafir tanıma) açılan listeden istenen kayıt doğru ise ENTER basın bilgiler bulunan sayfaya aktarılır.Eğer açılan listede istenilen kişi ve bilgiler bulunamadı ise ESC tuşu ile bir önceki pencereye dönülür.
 • Çoğalt seçili kayıt bilgileri ile yeni kayıt açar. Adı ve Tc Kimlik alanı hariç diğer tüm bilgiler(seçili kayıt) yeni kayıt açılıp adı alanında bekler. (kullanıcıya hıslı giriş imkanı sağlar.)
 • Adı: Misafirin Adını yazılır. Soyadı : Misafirin Soyad bilgileri yazılır. Geliş Tarihi: Otele giriş tarihi. Gece Sayısı konaklayacaği gece sayısı / Gidiş Tarihi belirtilir.
 • Oda Seçme İstenen oda belirtince giriş ve çıkış tarihleri arası boş odaların listesi açılır. Açılan sayfada F11 Oda Sorgula: belirtilen tarih arası boş odaların listesinin F12 Yatak Sorgula Otelin odalarının yataklarını Listeler liste üzerinde oda numarası yazmaya başlayınca yazılan odayı bulur seçme işlemi Seç Aktar basarak veya oda no üzerinde iken enter a basarak olda konaklama kartına aktarılır.
 • Kaydet F4 ;Misafirin girişi tamamlandıktan sonra kaydetle kayıt saklanır
 • İptal : butonu girişi yapılan misafirin girişini iptal etmek için kullanılır.
 • Misafiri çıkart : butonu girişi yapılmış olan misafiri odadan (otelden ) çıkartmak için kullanılır
 • Sil ;Girişi yapılmış olan misafirin girişini iptal etmek için kullanılır.
 • KONAKLAMA LİSTESİ ;

  Otelde kalanların listesidir. Listede seçili kayıt üzerinde düzeltme , Misafirin otelden çıkışı veya toplu çıkış işlemleri yapılır. Yazdır konaklama listesini yazdırır ön izlemeli ve kullanıcı tanımlıdır.

  AYLIK DOLULUK ;

  Fore Cast raporunu Misafir Tipi veya Oda tipi göre alt toplamlı alabilme Aylık veya Yıllık dağlım analizi gelecek ile ilgili kararları alırken satış ve planlama yaparken yöneticilerin en büyük yardımcısıdır.Aylık oda durumunu yıl bazında tek tablodan izlenmesi.

  ODA DURUMU RACK ;
  ODALARIN durumu Check In , Check Out, renklerle izleme imkanı.

  (Odaların durmumu odano :111 3 Dolu yatak sayısı 1 kişi var(kırmızı nokta) adı soyadı : ZAFER ŞAHİN Boş yatak sayısı 2 (yeşil nokta boş yatak sayısı) tüm odaların durumları listelenir. BOŞ ODALARI ANAHTAR RESMİ İLE LİSTELER. Odada yatak sayısı dolunca uyarı işareti ve kalanlar gösterilir. Oda boş olunca oda no ve yatak sayısı yeşil nokta gösterir. Seçilen oda üzerinde işlem yapmak için mouse sağ tuşunu tıklayın açılan listeden

  Yenile :sayfayı yenile
  F2 Yeni Giriş :Seçilen Odaya yeni misafir girişi yapılır.
  Misafiri Çıkart :Seçili Odadaki Misafir odelden çıkartma işlemi.
  F7 Düzelt : Seçili Odadaki misafir bilgilerinde değişiklik yapma.
  E.G.M. GÖNDERİMİ ;

 • Sayfası açılınca ; Hazırla , listedeki kayıtları AKBS için uygun formata çevirir ve dosyayı kaydettiği yolu yazar. Gönder AKBS programını açar .

 • İlk Yapılması gereken ayarlar : Oda tanıtma, Tıklayın açılan sayfada Yeni: yeni oda tanıtmak için kayıt açar ,önce oda numarası girin bir sonraki alana geçmek için (enter veya tab) basın oda özelliğini yazın bir sonraki alan odadaki kalacak kişi sayısı (yatak sayısı) kaydetle kayıt saklanır. Otelin Tüm odalarını tanıtın.

  Fatih Mah. Selvi Sok. 9/2 Silivri - İstanbul
  Tel 0 (507) 253 75 50 0 (212) 728 90 14 - 15